Ana Menü

Malatya’da ‘İstismara Karşı Mavi Kurdele’ Kampanyası

16.07.2020 - 16:48 Yayınlanma Tarihi
A- A+
Abone Ol Google News
Abone Ol Google News

Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) tarafından başlatılan "Çocuklar İçin Mavi Kurdele Tak" kampanyasına Malatya İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren’de destek verdi.

UCİM tarafından başlatılan "Çocuklar İçin Mavi Kurdele Tak" kampanyası bu yıl 4. yılına girdi. Türkiye genelinde düzenlenen Çocuk İstismarı ile Mücadele ve Farkındalık Haftası kapsamında "Çocuklar İçin Mavi Kurdele Tak" kampanyası Malatya’da UCİM Eğitim ve Saha Koordinatörü Emine Aydıncak öncülüğünde gerçekleştirildi. Kampanyada çocuk istismarı ile mücadelede ihtisas mahkemelerinin kurulması, Türkiye’nin her ilinde Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme Merkezlerinin kurulması, istismarcıların tutuklu yargılanması, çocuğun beyanının esas alındığı yargılamaların yapılması, çocuk koruma eğitiminin milli eğitim müfredatına eklenmesi, yargıda çocuğun üstün yararı ilkesinin etkili bir şekilde işlemesi hususlarına dikkat çekmek için yapılan kampanyada, Malatya’daki UCİM üyeleri de mavi kurdele takarak etkinliğe katkıda bulundular.

Anlamlı kampanyaya Malatya’daki başarılı çalışmaları ve sosyal projelere desteğiyle ön plana çıkan İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren’de destek verirken, Dağdeviren’i ziyaret eden UCİM Eğitim ve Saha Koordinatörü Emine Aydıncak ve UCİM Malatya İl Koordinatörü Emine Narinç kampanyayla ve dernekle ilgili bilgiler verdi. Ziyarette çocuk istismarıyla ilgili yapılacak ortak çalışmalar ele alındı. Ziyaret sonrası Malatya İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren’de kampanyaya destek vererek mavi kurdele taktı.

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Haber Melita | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.