Ana Menü

Malatya Halkı Zincir Marketler yerine Esenlik‘ ten Alışveriş yapalım

03.12.2022 - 14:30 Yayınlanma Tarihi
A- A+
Abone Ol Google News
Abone Ol Google News

Türkiye de son yıllarda özellikle COVİD19 başlamasıyla bu marketler istediği fiyatla yarışır hale geldi. Fakat COVİD19 bitimiyle de Türkiye de bütün il ilçe belde sokak aralarına bile şube açıp istediği şekilde tüm ürünlerde fiyat belirleyici oldu.

Türkiye de son yıllarda özellikle COVİD19 başlamasıyla bu marketler istediği fiyatla yarışır hale geldi. Fakat COVİD19 bitimiyle de Türkiye'de bütün il ilçe belde sokak aralarına bile şube açıp istediği şekilde tüm ürünlerde fiyat belirleyici oldu.

Hükümet her ne kadar denetim aldıysa da bu denetimler bu marketlere tedbir aldıracak cezai bir anlam ifade etmedi. Şimdi artık devleti ekonomik açıdan tehdit etmeye başlayanların ilk hamlesini gerçekleştirenler bu zincir marketler olduğunu bütün kalk biliyor. Zaten bir kaç gün önce bir zincir marketin yönetim kurulu üyesi veya başkanı devleti tehdit edecek şekilde bir konuşma yaptı bu devletimizin bazı kurumların görevi. Malatya olarak bizler bu zincir marketlere karşı Türkiye'de örnek bir davranış gösterip ülkemize örnek olmalıyız. Nasıl mı? Malatya olarak Malatya Büyükşehir Belediyesinin birçok semte şubesi olan Esenlik Marketlerinden bir ay alışveriş yapıp bu zincir marketlerden uzak duralım bakalım sonuç nasıl olacak.

Esenliğinde bu etkinliğe gerekli desteği vereceğine Sayın Başkanımız Selahattin Gürkan’ında bu konuda Malatya halkı için gerekli tedbirleri alacağına inancımız tamdır.

Yeter ki Malatya halkı birlik ve beraberlik gösterip kendi şehrinin marketi ESENLİK Hariç başka yerden Marketlerden alışveriş yapmasınlar

Eğer bu uygulama Malatya’dan başlarsa umarım ülke çapına yayılır. Esenliğe gidemeyenler ise en azından mahalle bakkallarından alışveriş yaparsalar bu TUSKON Kalıntılarına halkın ilk cevabı olur. Diğeri ise devletin kurumlarına ait eğer Türk halkının bu çileden kurtarmak istiyorlarsa. Malatya halkı zincir marketler yerine ESENLİK ‘ten alışveriş yapalım.

Kaynak: Malatya Güncel Haber
Yorumlar (0)
Yazarlar
Çok Okunan Haberler
Malatya Merkez nöbetçi eczaneleri

2015 © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. Haber Melita | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.