Ana Menü

Tumed Malatya Derneği İl Başkanı Eda Sekendiz; Uyuşturucu ile mücadele de kararlıyız

12.09.2021 - 14:20 Yayınlanma Tarihi
A- A+
Abone Ol Google News
Abone Ol Google News

Kısa adı Tumed olan Toplumsal Uyuşturucu ile Mücadele Derneği Malatya’da da kuruldu.

Kısa adı Tumed olan Toplumsal Uyuşturucu ile Mücadele Derneği Malatya’da da kuruldu. Tumed Malatya İl Başkanlığına Eda Sekendiz getirildi. Toplumsal Uyuşturucu ile Mücadele Derneği Malatya Başkanı Eda Sekendiz ziyaretlerde bulunup derneği ve çalışmalarını anlatıyor.

Tumed Temsilcisi Eda Sekendiz şu açıklamalarda bulundu: “Toplumsal Uyuşturucu ile Mücadele Derneği Malatya il temsilciliği olarak ilk toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantımıza Genel Merkezimizi temsilen Doğu Anadolu Bölge Başkanı Mehmet Resul Yıldırım katıldı. “UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE KARARLIYIZ.” Toplumsal uyuşturucu ile mücadele derneğimizin amacı farkındalıklarla halkı toplumu uyuşturucu maddeye karşı bilinçlendirmek Valilik emri ve izni ile okullarda psikolok ve narkotik birimleri ile gençlerimize uyuşturucunun zararlarını anlatarak gençlerimizi bilinçlendirmek. Derneğimiz bir sivil toplumu kuruluşu olup içişleri bakanlığımıza bağlıdır. Derneğimiz hiçbir siyasi partiye bağlı değildir. Derneğimizin amacı bağımlı gençleri tespit ederek tedavi olmaları için yardımcı olmak yol gösterip tedavi ettirmek Derneğimiz su an 57 ıle ıl başkanı 120 ilçeye ilçe başkanı atamasını gerçekleştirmiştir.. Federasyon olma yolunda ilerliyoruz. Bu ayın sonunda veya öbür ayın başında federasyona geçeceğiz Allah’ın izni ile… Bu yolda bizimle yürüyen yol gösteren genel merkezimize bölge başkanlarımıza il ve ilce başkanlarımıza teşekkür ederim Ayrıca hepimizin yarası olan uyuşturucu ile mücadelede manevi desteği olan herkese teşekkür ederiz . Yaptığım istişareler sonucunda bu derneğe il başkanı oldum. Sivil toplum örgütü yüz.

Toplum yararına çalışıyoruz. İçişleri bakanlığına bağlıyız. Bu konuda herkesin duyarlı olmasını bekliyoruz ve desteğini bekliyoruz. uyuşturucu ile mücadelede kararlıyız.”

Kaynak: Haber Melita
Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Haber Melita | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.