Ana Menü

Yeşilyurt Belediyesi Bin Konut Daha Yapacak

14.07.2020 - 17:02 Yayınlanma Tarihi
A- A+
Abone Ol Google News
Abone Ol Google News

Malatya-Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 499 Deprem konutunun yanı sıra Bin Sosyal konut yapmak için de yer tahsisi yaptıklarını açıkladı.

 Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ı ziyaret eden Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner ve Yönetim Kurulu üyeleri, görüş alışverişinde bulundular. MGC Başkanı Vahap Güner, Yeşilyurt ilçesinde depremde evleri yıkılan vatandaşlar için Yakınca kasabasında 499 adet konut yapımı için Yeşilyurt Belediyesinin yer tahsisi yaptığını ve bu konuda çaba sarf ettiğini belirtti. Güner, Yeşilyurt Belediyespor’un şahıslara devri konusunda söylentilerin merak konusu olduğunu da ifade ederek bu konuda neler yapıldığını sordu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya Gazeteciler Cemiyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek “depremzedeler için ilk etap da 499 konut yapımı için yer tahsis ettik ve TOKİ Yakınca da hızlı bir şekilde konutları yapıyor yılsonunda teslime hazır hale gelecek. Bunun yanında, kentsel dönüşüme hız vermek ve konut ihtiyacını karşılamak üzere de bin konut yapılmak üzere yeni konut alanları belirledik. Çalışmalar devam ediyor ve tahsisler yapıldıktan sonra bin konutun yapımına hemen başlanacak. Yeşilyurt ilçesinde kentsel dönüşüm içinde bu yıl çalışmalara hız vereceğiz. Depremde yıkılan evlerin yerini değerlendirmek içinde bir çalışma yapıyoruz” dedi.

“YEŞİLYURT BELEDİYESPOR UHDEMİZDE KALACAK”

Yeşilyurt Belediyesi olarak Belediyespor’a çok yatırım yaptıklarını, tesisleşme ve spor alanları konusunda da yatırım yaptıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Yeşilyurt Belediyespor ilçemizin markasıdır. Spor değeridir. Bu nedenle Belediyespor’umuzu şahıslara ve bazı kurumlara devretmemiz asla söz konusu değildir. Biz bu kulübe çok yatırım yaptık, tesisleşmeye başladık, yeni spor alanları yapıyoruz. 700 gencimiz Yeşilyurt’ta spor ile uğraşıyor, onların geleceği için kulübümüze daha fazla sahip çıkarak, Yeni Malatyaspor’un alt yapısına da katkı verecek bir çalışma ile Yeşilyurtlu gençleri daha çok spora teşvik edeceğiz. Bu nedenle kulübümüz, satlık veya kiralık değildir, Belediyemizin malıdır. Belediyemiz uhdesinde kalmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, çalışmaları hakıında da bilgiler vererek ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Yorumlar (0)

2015 © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Haber Melita | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.